Deși pare de necrezut că în 2022 încă mai sunt străzi care nu au văzut asfaltul, într-un oraș ca Ploieștiul, cei care locuiesc în această urbe știu că nu sunt puține străzile care arată cum nici cele din satele sărace nu mai sunt.
Un astfel de exemplu vine astăzi de pe strada Țesătorilor, unde gravitatea situației se vede mai ales în zilele ploioase.
”Știm că mereu sunt alte priorități, că toți ne-au promis și nimeni nu a făcut nimic, așa că am ajuns să ne mulțumim și dacă vor aduce niște pietriș și un compactor, măcar pentru o perioadă să nu mai înotăm în noroi” – spune unul dintre cei care locuiesc pe strada Țesătorilor.
O situație similară este și pe strada Islazului, asupra căreia am atras atenția zilele trecute, în articolul de AICI.
Solicităm, încă o dată, Primăriei Ploiești să ia în calcul și străzile acestor plătitori de taxe și impozite în orașul despre care vorbim, sperând că în curând oamenii nu vor primi doar răspunsuri, ci vor vedea că se întâmplă ceea ce solicită de ani de zile.