După ce observatorulph.ro a publicat mai multe articole privind accidentul petrecut săptămâna trecută în parcarea magazinului Carrefour din Comarnic, șoferul tirului care a provocat avarierea mai multor autoturisme și a fugit de la fața locului, și-a recunoscut vina.
El l-a contactat pe unul dintre păgubiți și astăzi se vor întâlni la compania de asigurare unde cel care a provocat accidentul are polița RCA. "Vă mulțumim pentru implicare! Dacă nu publicați dvs. articolele respective, noi rămâneam cu paguba. Sper ca cei de la compania de asigurare să nu ne facă probleme", ne-a transmis unul dintre păgubiți.
Citește și ACCIDENT LA PLOIEŞTI. VINOVATUL A FUGIT DE LA FAŢA LOCULUI
Reamintim că marțea trecută, trei maşini au fost lovite de un şofer care a părăsit locul accidentului. Când a ajuns la maşină şi a constatat paguba, unul dintre proprietarii maşinilor avariate a sunat la Poliţia din Comarnic.
La faţa locului s-a deplasat un echipaj, unul dintre agenţi spunându-le păgubiţilor să revină a doua zi la post pentru a depune plângere.
Nemulţumit de reacţia oamenilor legii, acelaşi proprietar a sunat la 112 cerând intervenţia unui alt echipaj, care să facă demersurile de urgenţă pentru identificarea şi prinderea celui care a provocat accidentul.
Dispecerul de serviciu i-a spus însă că va fi sancţionat pentru că nu a semnalat o urgenţă.
Unul dintre păgubiţi a povestiti pentru observatorulph.ro ce i s-a întâmplat. Vezi aici declaraţiile lui şi CUM ARATĂ MAŞINILE LOVITE ÎN PARCAREA CARREFOUR. VINOVATUL A FUGIT, PĂGUBITUL VA FI AMENDAT
Imaginile surprinse de camerele video de supraveghere instalate în parcarea magazinului Carrefour din Comarnic unde s-a produs accidentul. au arătat că şoferul care a provocat accidentul conducea un tir.
Detalii aici. MISTERUL ACCIDENTULUI DIN PARCAREA CARREFOUR. CE AU SURPRINS CAMERELE VIDEO
