- Publicitate -

George Ogăraru se implică la o echipă de fotbal din Prahova!

Fostul fotbalist internațional George Ogăraru a făcut un anunț neașteptat privind implicarea sa la echipa de fotbal CSO Teleajenul Vălenii de Munte, formație care evoluează din Liga 4 Prahova.

”Am decis să mă implic în proiectul de dezvoltare al sportului în Vălenii de Munte, orașul care a devenit a doua mea casă de acum mai bine de un deceniu!” a postat pe Facebook Ogăraru.
Acesta a dezvăluit că pe 20 august va avea loc inaugurarea stadionului orașului și a bazei sportive aferente.
Evenimentul va fi marcat cu un meci demonstrativ al legendelor fotbalului românesc, în afiș figurând foști tricolori celebri, precum Mutu, Belodedici sau Răzvan Raț.
”Acest eveniment spectaculos, atât ca format dar mai ales prin prisma meciului demonstrativ pe care l-am organizat împreună cu FRF și cu Primăria orașului Valenii de Munte , va avea cu siguranță un impact deosebit în cadrul comunității și va reprezenta începutul unui proiect grandios de dezvoltare al fotbalului, juniori și seniori, la nivel local și regional. Vă așteptăm cu drag și în număr cât mai mare la eveniment pentru că avem pregătite nenumărate “surprize, surprize”” este invitația lui Ogăraru.
La formația CSO Teleajenul Vălenii de Munte evoluează, potrivit gsp.ro, fotbaliști cunoscuți, precum Romario Pires, ajuns la 35 de ani, sau Sergiu Arnăutu.
Brazilianul a jucat în România la Gloria Bistrița, Petrolul, Astra, Hermannstadt, Farul și Concordia Chiajna.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -