Cu facturile mari, multe calculate eronat, cu scumpirile care îngrijorează populația, plus o aplicație care în loc să clarifice situația… produce iritare.
Electrica Furnizare a fost asaltată de consumatorii care s-au săturat să tot încerce să își clarifice situația facturilor pentru energie electrică.
Pe tot parcursul zilei de ieri am fost asaltați și noi de zeci de mesaje, oamenii încercând să afle de ce sistemul online dă mesaje de eroare sau nu poate fi accesat.
Ba aveau suma de plată, dar nu puteau accesa facturile, ba figurau restanți deși se știau cu plățile la zi, mesajele oamenilor au curs, la rândul nostru solicitând un punct de vedere din partea Electrica Furnizare.
Citește despre ”Probleme cu facturile emise cu întârziere de Electrica Furnizare: ”Am suma de plată în aplicație, dar nu pot vedea factura!”
După ore bune de așteptare, situația nu a fost clarificată, însă Electrica a publicat următorul mesaj:
Revenim cu detalii pe parcursul acestei zile, în funcție de evoluția situației și de problemele pe care le vor semnala cititorii noștri.