La sfârșitul lunii mai, în cartierul Boldescu, o mașină a fost incendiată. Proprietarii mașinii au spus că vinovatul este Dumitru Aurel, fiul lui Dumitru Grigore zis Fildeș, care ar fi fost văzut de un vecin aruncând coctailuri Molotov atât pe mașină dar și pe casa proprietarilor mașinii.
Surprinzător, victimele sunt rude cu Fildeș iar certurile în familie au plecat de la o sumă de bani împrumutată de Fildeș, cu dobânzi uriașe. În cauză s-a deschis dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de incendiere, dar suspectul principal nu era de găsit.
Cercetările polițiștilor au continuat și principalul suspect a fost reținut de Poliție. Reporterii observatorulph.ro se află acum la Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești.
Vom reveni.
Galerie FOTO, exclusiv, AICI.
- Publicitate -
Poliția l-a reținut pe fiul lui Fildeș, cel care a incendiat o mașină în cartierul Boldescu cu coctailuri Molotov
- Publicitate -
Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.
Sondaj Observatorul Prahovean
- Publicitate -
Provocarea Observatorul Prahovean
- Publicitate -
- Publicitate -
