- Publicitate -

Florian Ușurelu, olimpicul călător: “De ce-ul meu este să termin călătoria prin Toată România” – VIDEO

Florian Ușurelu are 22 de ani, s-a născut în Târgu Jiu, iar de meserie este programator. În timpul liber, din pasiune pentru locuri noi și oameni destupați la minte, a creat proiectul “Toată România”. Proiectul a presupus vizitarea tuturor județelor din România.

În cadrul podcastului Generația lui John, Florian Ușurelu vorbește despre cum i s-a părut județul Prahova și despre scopul pe care și l-a propus cu ajutorul acestui proiect.

- Publicitate -

Citește și: Ana Rotărescu, media 10 la bacalaureat: “Vreau să mă dezvolt în România și să ajut la construirea viitoarelor generații” – VIDEO

Florian sau Ușu, așa cum îi place să i se spună, citește peste 30 de cărți în fiecare an. Consideră că în viață e important să eșuezi ca să îți poți construi succesul.

Întreaga lui viață este pusă pe Google Calendar, planificată până la cel mai mic detaliu. Invitatul consideră că e important să îți poți vizualiza timpul pe care îl ai – doar așa poți face mai multe cu tine și viața ta.

- Publicitate -

Ce îl inspiră pe Florian Ușurelu

Cartea preferată a lui Ușu este “Începe cu de ce”, carte scrisă de Simion Sinek. L-a ajutat să își stabilească obiectivele pentru viitor și să nu se sperie de călătorie.

Mai în glumă sau mai în serios, invitatul și-a propus să publice o carte cu 100 de citate motivaționale pe care acesta le-a cules din călătoria prin “Toată țara” sau pe care chiar el le-a creat.

Citește și: Conflict spontan în Albești-Paleologu. Un bărbat a avut nevoie de îngrijiri medicale

Interviu cu Florian Ușurelu în cadrul podcastului Generația lui John

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Invazie de pelicani și cormorani la Fulga. Dezastru piscicol și zeci de mii de euro pagube

Piscicultura românească se confruntă cu o presiune fără precedent,...

Trei tineri din Ploiești au creat „Senior Safe”, semnul care cere răbdare față de șoferii vârstnici

Marius Zinveliu, Ana Militaru și Marian Brănoiu, trei antreprenori...

Sistemul antigrindină din Prahova, fără autorizație de mediu? Autoritățile: „Nu era necesară”

Activitățile specifice sistemului antigrindină, constând în intervenții active în...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -