- Publicitate -

Imagini de la accidentul de pe DN1 în care au fost implicate 19 persoane

Un accident rutier în care au fost implicate 19 persoane, dintre care 11 erau minori, s-a produs duminică după-amiază pe DN1, la Băicoi, pe sensul de mers spre Brașov.

Potrivit informațiilor transmise de IPJ Prahova, din primele verificări a reieșit faptul că un bărbat de 52 de ani, în timp ce conducea un autoturism ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism condus de un alt bărbat de 53 de ani, iar acesta, ulterior a fost proiectat într-un alt autoturism condus de un bărbat de 36 de ani.

- Publicitate -

Cauza producerii accidentului a fost neasiguare la schimbarea direcției de mers.

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, valoarea indicată fiind de 0,00 mg/l alcool pur în aerul expirat.

- Publicitate -

Dintre ocupanți, 11 sunt minori, au fost evaluați și nu prezintă probleme medicale.

O singură persoană prezintă un traumatism toracic, o femeie în vârstă de 52 de ani, care a fost transportată la Spitalul de Urgență Ploiești de către ambulanță.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -