Primăria Ploiești intentionează să achiziționeze, prin achiziție directă, servicii de audit pentru proiectul „Accesabilitate și fluidizare trafic către zona industrială Ploiești Vest și platforma industrială Brazi”, respectiv pentru pasajul suprateran peste calea ferată București – Brașov.
Valoarea estimată pentru prestarea serviciilor de audit este de 13.900 lei fara TVA. Ofertele se vor depune în plic închis la Registratura Primăriei Ploiești, până la data de 21 octombrie, ora 13.30.
Citește și: Ce se întâmplă la pasajul de la Gara de Vest! Stadiul lucrărilor – galerie FOTO
Proiectul legat de pasajul suprateran are o valoare totală de aproximativ 20,5 milioane de euro fară TVA, iar termenul de execuție al lucrărilor nu ar trebui să depășească 12 luni, adică finele acestui an. Potrivit proiectului pasajul superior va include realizarea a patru benzi, câte două pe fiecare sens, pe o lungime de 471,6 metri.
- Publicitate -
