- Publicitate -

Ploieștenii din Bariera București, gazați în fiecare seară. Autoritățile dorm

Mai

Mai mulți cititori, care locuiesc în cartierul Bariera București, ne-au sesizat, pe adresa redacției, că atât luni seară, cât și săptămâna trecută, aerul a devenit irespirabil.

"Aseară, în jurul orelor 20:00, mirosul de gaze a devenit insuportabil în Bariera București. Pur și simplu mi-a fost frică să-mi aprind o țigare pe balcon" ne-a transmis un cititor. În ciuda reclamațiilor pe această temă, conducerea Primăriei Ploiești nu a avut nicio reacție.
Citește și AER OTRĂVIT LA PLOIEŞTI! DOMNULE PRIMAR LA DUMNEAVOASTRĂ NU PUTE?
La solicitarea observatorulph.ro, Garda de Mediu Prahova a transmis o adresă din care reiese că, atât timp cât din monitorizarea privind calitatea aerului, făcută de Agenția pentru Protecția Mediului Prahova, nu reiese poluarea aerului, nimeni nu poate fi sancționat pentru gazarea populației.
gazare

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -