- Publicitate -

Încă o explozie, urmată de incendiu, a avut loc la Constanța

La doar câteva ore după ce autoritățile au anunțat lichidarea incendiului de la Petromida, pompierii din Constanța au intrat din nou în alertă.

Mai multe apeluri la 112 au semnalat explozii, urmate de un nor negru de fum în zona industrială a municipiului. Cei responsabili i-au îndemnat pe localnici și pe turiștii aflați în zonă să rămână în case, pentru a nu inhala fumul toxic.

- Publicitate -

Nenorocirea s-a întâmplat în curtea unei fabrici de BCA din Constanța. Infernul s-a dezlănțuit după ce, din cauze deocamdată neclare, s-a produs o explozie în zona unde erau depozitate 10 tone de pastă de aluminiu. Focul s-a extins la materialele aflate într-o magazie de peste 500 de metri pătrați.

La doar câteva minute de la izbucnirea incendiului mai multe echipaje de pompieri au fost trimise la fața locului, iar poliția a delimitat o zonă de siguranță pentru că în continuare exista pericol de explozie.

- Publicitate -

Principala sarcină a pompierilor a fost protejarea magaziilor încărcate până la refuz cu var. Peste 50 de pompieri și 10 mașini de stingere au intervenit.

Citește articolul integral pe stirileprotv.ro

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -