Astăzi, în emisiunea Observatorul Prahovean LIVE, care a avut ca temă principală reparația în bătaie de joc a podul de la Blejoi, colegul nostru, Mihai Nicolae a lansat o provocare pentru prefectul și subprefectul de Prahova.
UPDATE Cum a răspuns prefectul provocării ”podul de la Blejoi”
Astfel, observând deșeurile rezultate din lucrările de reparații ale podului depozitate ilegal, pe marginea drumului, Mihai Nicolae a transmis următorul mesaj:
- Publicitate -
”Domnilor prefect și subprefect de Prahova, Daniel Nicodim și Mircea Tănase, reprezentanți ai forței statului în teritoriu, sunteți în stare ca în următoarele 24 de ore să faceți să dispară, cu consecințele de rigoare, grămezile de bitum și de deșeuri depozitate ilegal? Ca să nu ajungă tot în albia râului Teleajen, care este o rampă gigantică de deșeuri periculoase?”
