- Publicitate -

Programul toaletelor publice din Gara Sinaia va fi prelungit în urma sesizării unui cititor al Observatorului Prahovean

Programul toaletelor din Gara Sinaia va fi prelungit și după ora 19:00, astfel încât călătorii să aibă la dispoziție acest serviciu în incinta gării. Grupul sanitar respectiv este administrat în prezent de o firmă privată și deja s-a luat legătura cu administratorul pentru remedierea problemei.

Răspunsul integral al Sucursalei Regionale de Căi Ferate București

„Referitor la articolul publicat în data de 19 iulie 2024 de publicația online Observatorul Prahovean, intitulat „Experiența unui ploieștean în gara din Sinaia: Toaletele se închid la ora 19! Chioșcurile la ora 18!”, Biroul Mass Media din cadrul Sucursalei Regionale de Căi Ferate București dorește să facă următoarele precizări:

- Publicitate -

Grupul sanitar din stația de cale ferată Sinaia este administrat de o firmă privată, conform contractului de închiriere semnat între această firmă și Sucursala Regională de Căi Ferate București. Programul de lucru al personalului care administrează grupul sanitar a fost stabilit de către firma respectivă în intervalul orar 07:00 – 19:00.

Dorim să informăm publicul călător că Sucursala Regională de Căi Ferate București a solicitat deja administratorului grupului sanitar din stația de cale ferată Sinaia să analizeze oportunitatea prelungirii programului de lucru al personalului și după orele 19:00.

- Publicitate -

În cazul unui răspuns negativ din partea firmei respective, personalul feroviar al Gării Sinaia va menține deschisă toaleta între orele 19:00 – 21:00. După orele 21:00, călătorii care dețin bilete sau legitimații de călătorie vor putea folosi în continuare toaleta publică, cheia acestui spațiu putând fi solicitată personalului feroviar de la biroul de mișcare.

Citește și: Experiența unui ploieștean în gara din Sinaia: „Toaletele se închid la ora 19! Chioșcurile la ora 18!”

Personalul Sucursalei Regionale de Căi Ferate București va întreprinde toate demersurile necesare pentru afișarea acestui program în incinta stației de cale ferată Sinaia, pentru a informa prompt călătorii.

Regretăm situația semnalată de călătorul respectiv și dorim să asigurăm, prin intermediul acestei publicații, nu doar pe dânsul, ci pe toți pasagerii, că Sucursala Regională de Căi Ferate București este receptivă la orice sesizare primită din partea călătorilor în legătură cu serviciile publice oferite în stațiile de cale ferată.

- Publicitate -

Vom încerca să soluționăm în cel mai scurt timp orice problemă anunțată, mai ales în această perioadă în care ne confruntăm cu temperaturi extreme la nivelul întregii țări, iar circulația trenurilor se desfășoară în condiții speciale”, au transmis reprezentanții Căilor Ferate.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

1 COMENTARIU

  1. E bine ca exista toalwta publica! Macar ai ce imbunatati si exista si disponibilitate. In Piata Sfatului – Brasov- nu exista!! Aceasta functie este indeplinita de curtile interioare ale caselor din zona!
    Si cand te gandesti ca se tin festivaluri cu mii de oameni…Culturama -3 zile este un exemplu- concertul Pink Martini..
    Poate autoritatile se vor gandi la utilarea minim sanitara a acestor spatii vizitate de mii de oameni zilnic

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Trei tineri din Ploiești au creat „Senior Safe”, semnul care cere răbdare față de șoferii vârstnici

Marius Zinveliu, Ana Militaru și Marian Brănoiu, trei antreprenori...

Sistemul antigrindină din Prahova, fără autorizație de mediu? Autoritățile: „Nu era necesară”

Activitățile specifice sistemului antigrindină, constând în intervenții active în...

Invazie de castori în Prahova! Pădurile de pe malurile apelor, distruse de cele mai mari rozătoare

O adevărată invazie de castori a fost semnalată în...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -