- Publicitate -

Primăria Ploiești a ratat accesarea fondurilor europene PNRR (prima etapă)

Jurnaliștii Marius Nica, Claudiu Vasilescu și Mihai Nicolae dezbat la Observatorul Prahovean LIVE cele mai importate teme din aceste zile. Emisiunea poate fi urmărită la finalul textului

Printre temele abordate se numără:

- Publicitate -

Primăria Ploiești a ratat accesarea fondurilor europene prin PNRR

Primăria Ploiești a ratat depunerea cererilor de finanțare în cadrul primului apel de proiecte prin PNRR. Din păcate, incompetența administrației locale s-a transformat rapid într-un scandal politic. Ieri, consilierii locali ai PNL au cerut demiterea directorului Direcții Internaționale din Primăria Ploiești, iar primarul Andrei Volosevici (PNL) a declarat că de activitatea direcției respective este răspunzător viceprimarul PNL, Daniel Nicodim. Astăzi, viceprimarul Nicodim i-a dat replica lui Volosevici. Însă, cei care pierd din acest scandal sunt doar ploieștenii.

Elevi și studenți, umiliți la Ploiești de o birocrație stupidă

Peste 10.000 de elevi și studenți sunt puși pe drumuri, în fiecare lună, să obțină abonamentul pentru călătoriile gratuite pe mijloacele de transport din Ploiești. Lucrurile ar putea fi rezolvate foarte simplu, prin eliberarea unui singur abonament, anual, după modelul autorizațiilor de călătorie gratuite acordate pensionarilor.

- Publicitate -

Parlamentarii de Prahova, ”muți” în cazul jurnalistei Emilia Șercan

Jurnalista Emilia Șercan a fost victima unei tentative de compromitere în urma acuzațiilor de plagiat aduse premierului Nicolae Ciucă.  Deși nu aveam așteptări, în fața unei situații pe care o considerăm deosebit de gravă, similară unui atentat la adresa democrației, a liberei exprimări, am căutat pe paginile parlamentarilor de Prahova luări de poziție pe această temă, reprezentanții județului în legislativul României fiind teoretic garanții exercițiului democratic și respectării legii.

Emisiunea poate fi urmărită aici:

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -