- Publicitate -

Pește putred și plin de viermi, cumpărat din Halele Centrale. Reacția unui inspector DSV: ”E bun de mâncat, așa arată că e gras!” FOTO-VIDEO

Un ploieștean care a cumpărat astăzi pește de la un comerciant din incinta Halelor Centrale a avut parte de o experiență neplăcută. Peștele era stricat, avea viermi, însă angajații biroului DSV de la Hale i-au spus că peștele este comestibil. Abia când a ajuns la laboratorul DSV i s-a spus că peștele nu poate fi consumat, însă comerciantul a scăpat nesancționat.

UPDATE Reacția comerciantului din Halele Centrale de la care un ploieștean susține că a cumpărat un pește stricat

- Publicitate -

Ploieșteanul a povestit la Observatorulph.ro LIVE ce i s-a întâmplat.

”Astăzi, în jurul prânzului, am cumpărat de la Hale doi pești despre care vânzătorul mi-a spus că sunt scrumbii de Dunăre, proaspete. Când am ajuns acasă am constatat că unul dintre ei era putred. Am sunat la OPC, dar am fost direcționat către biroul DSV de la Hale. Am luat peștele și m-am dus acolo, unde am așteptat două ore ca să vină doi inspectori. Inițial nici măcar nu au vrut să se uite la pește, să vadă cum arată, dacă e stricat, ci insistau să le spun cum se numește firma de la care am cumpărat.

- Publicitate -

Le-am transmis că doar dacă îmi primesc o sesizare le spun cine m-a înșelat. Apoi mi-au spus să mă duc cu peștele la laboratorul DSV din cartierul Nuci, unde se plătește analiza.

Am luat peștele și l-am dus la laboratorul DSV, unde un medic de acolo mi-a spus că peștele nu poate fi consumat și mi-a dat să filmez un vierme care ieșise din burta scrumbiei.

Când m-am întors la biroul de la Hale, să le arăt filmarea cu viermele din pește, mi-au spus că au fost în control și că nu au găsit nimic în neregulă, iar peștele cumpărat de mine poate fi consumat, doar că este puțin mai gras. Aștept să văd ce răspuns primesc de la laboratorul DSV că de la domnii și doamnele de la DSV de la Hale nu mai am nicio așteptare!”.

- Publicitate -

FOTO Cum arată peștele stricat

VIDEO

Înregistrarea emisiunii Observatorulph.ro LIVE cu mărturia clientului înșelat:

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -