Observatorulph.ro publică scrisoarea unui prahovean care participă la concursul Rock and Road.

 

 

 

 

 

 

Ma numesc Soare Ionut Alexandru sunt Prahovean si ma mandresc cu asta !Insa am nevoie de ajutorul dumneavoastra!  Anul acesta echipa Rock and Road din care fac parte participa la cel mai tare concurs de aventura si extrem din lume . Ne puteti vota aici: http://www.redbullcanyoumakeit.com/ro/applications/4509/ Tin sa mentionez ca este pentru prima data cand Romania participa la acest concurs

In ce consta acest concurs ? Timp de 7 zile echipa noastra va traversa Europa fara niciun fel de ajutor banesc.Va trebui sa renuntam la bani,telefon mobil ,carduri etc.Trebuie sa aratam ca putem supravietui 7 zile fara aceste lucruri si sa convingem oamenii din tarile pe care la parcurgem sa ne ajute sa calatorim ,sa ne ofere de mancare si sa ne poata oferi un loc de dormit .Participam alaturi de 50 de tari la nivel global ,fiind peste 165 de echipe de aceea avem nevoie de sustinerea romanilor si acumularea a cat mai multe voturi . Pana acum suntem pe locul 2 in fruntea clasamentului national si locul 7 la nivel Global! Tot ceea ce avem nevoie acum este:

Sa distribuiti link-ul pe pagina dumneavoastra oficiala si sa le transmite-ti oamenilor  sa dea click pe clipul nostru de promovare si apoi like echipei noastre! Tin sa mentionez ca odata cu accesarea link-ului ,va fi accesata instant pagina cu echipa noastra ,iar ceea ce au de facut fanii dumneavoastra este sa apese pe like insemnand un vot!

Tin sa mentionez ca este un concurs organizat de Red Bull,doar ca in urma unei decizi favorabile de a posta o stire pe site-ul dumneavoastra ,ziare locale etc ,redactia nu trebuie sau nu este obligata sa aduca in discutie numele de brand.Tot ceea ce avem nevoie este o distribuire pe site-uri ,pagini de facebook etc a clipului nostru de promovare .

La descrierea postarii ramane la latitudinea dumneavoastra ce doriti sa adaugati ca si text,,doar sa informati fanii ca trebuie sa acceseze link-ul si apoi like,deoarece multi dau like la postarea personala!

Nu uitati sa ne votati aici:

http://www.redbullcanyoumakeit.com/ro/applications/4509/

Povestea echipei si descrierea celor 3 concurenti

 Cum a luat nastere echipa Rock and Road ?

In urma cu 3 saptamani se zvonea ca Romania poate participa la cel mai tare concurs de aventura si extrem din lume asa ca am decis infiintarea echipei Rock and Road pentru a duce Romania pe cele mai inalte culmi ale succesului .Pentru inceput  nu am stiut cum sa reactionam si am stat sa ne gandim daca aceasta experienta ne reprezinta ,dar ce credeti ? In cateva momente ne-am dat seama ca este sansa noastra sa aratam lumii intregi toate aventurile noastre si de ce vrem sa reprezentam Romania la acest concurs.Asadar ne-am apucat de filmat clipul unde am aratat dorinta de a participa la acest concurs doar ca avem nevoie de sustinere ,avem nevoie ca toti romanii  sa ni se alature si sa ne ajute sa acumulam cat mai multe voturi !.Credem in echipa noastra si speram din tot sufletul sa facem toti romanii mandrii de noi .Cu idei indraznete ,concepte si profesii diferite am pus cap la cap toate detaliile clipului nostru si a rezultat ceva senzational spunem noi,dar nu numai noi ci si vedetele din Romania ,ziarele locale etc care ne sustin in acest moment !

De ce dorim sa participam la acest concurs?

Odata cu participarea la acest concurs o sa deprindem mari abilitati de supravietuire in conditii extreme,de a invata cum sa ne ajutam unii pe ceilalti,de a trece peste toate situatiile extreme si de a invata in primul rand cum poti supravietui  fara bani ,telefon mobil si tot ceea ce noi folosim intr-o zi obisnuita pentru  a putea supravietui! Credem ca ne reprezinta toate aceste lucruri si va fi o experienta ce na va ajuta atat pe plan profesional cat si personal .Cu siguranta vom cunoaste ,categorii diferite de oameni ,religii si culturi diferite ,acestea contribuind la conceptiile si perceptia lucrurilor in ceea ce ne priveste.

Descriere concurent 1

Nume si prenume : Soare Ionut Alexandru  (Prahova)

Facultate:Facultatea de  Inginerie Aerospatiala –Universitatea Politehnica Bucuresti

Varsta: 22 ani

Student la Aviatie si pasionat de avioane de la varsta de 3 ani ,viitor pilot al Romaniei si iubitor de sporturi extreme ,imi place sa calatoresc ,iar obiectivul meu este de a vizita toata lumea in aceasta viata ,de la cel mai mic orasel pana la minunatele metropole unde putini oameni ajung.Iubesc animalele ,plimbarile cu bicicleta ,rolele si drumetiile in natura.Ador sa zbor si sa simt cum ma desprind de aceasta suprafata de pamant pe care pasim zilnic si unde ne pierdem cel mai mult timp din viata .Imi doresc toata viata sa simt ca cerul este al meu si il pot cuceri in orice moment ,sa descopar noi culturi si religii si sa reusesc sa privesc rostul si cursul unei vieti din prisma tuturor culturilor din aceasta lume.

Descriere concurent  2

Nume si prenume : Lizar Alexandru Ionut–Universitatea Politehnica Bucuresti-(Buzau)

Facultate: Facultatea de Energetica

Varsta: 22 ani

Student la facultatea de energetica si pasionat de motociclism o sa va descriu putin acest hobby al meu .

Motociclismul este un sport, dar si un hobby, fiind considerat unul dintre cele mai periculoase hobby-uri din lume. Este un hobby ce presupune respectul fata de motocicleta ta, un hobby ce ma defineste .Pasiunea pentru motociclete se poate manifesta in forme diferite ,in cazul meu devenind sportul ce ma reprezinta.Ador calatoriile ,iar pana acum tarile in care am petrecut de la cateva ore pana la cateva zile ,m-au facut sa imi dau seama ca trebuie sa fac ceva de care imi voi aminti toata viata ,iar ceea ce vreau sa fac este traversarea Europei cu ajutorul motocicletei si cunoasterea cat mai multor religii si culturi.Imi plac sporturile si aventurile extreme.

Descriere concurent 3

Nume si prenume: Ali Hamid

Facultate : Facultatea de Geografie-Universitatea din Bucuresti  -( Bucuresti)

Varsta: 22 de ani

Curiozitatea de a afla cat mai multe despre ceea-ce este in jurul meu m-a facut sa iubesc calatoriile si aventura, probabil acesta este motivul pentru care am ales facultatea de geografie. Hobby-urile mele, cele mai mari sunt muzica, cititul si sportul. Tind sa cred insa ca ele nu sunt doar hoddy-uri ci si moduri de a ma conecta cu cei din jurul meu prin, transmiterea emotiilor cu ajutorul muzicii, cunosterea anumitor obiceiuri, traditii si prin literatura. Sper ca in viitor sa imi pot atinge unul dintre cele mai mari teluri ale mele si anume sa calatoresc pe toate cele 6 continente si sa scriu o carte bazata pe aventurile traite acolo

O zi frumoasa si speram sa facem tot posibilul ca Romania sa ajunga in fruntea clasamentului de ce nu locul 1!

 Va multumim mult pentru sustinere!