- Publicitate -

CNAIR: Emiterea rovinietelor și peajelor prin SIEGMCR ar putea fi întreruptă duminică

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere a anunțat că emiterea rovinietelor și peajelor prin SIEGMCR ar putea fi întreruptă duminică, pentru perioade scurte de timp. Traficul vehiculelor prin punctele de trecere a frontierei poate fi îngreunat.

CNAIR a anunțat că, duminică, 12.02.2023, în intervalul orar 00.00 – 01.00, emiterea rovinietelor și peajelor prin SIEGMCR poate fi întreruptă pentru perioade scurte de timp.

- Publicitate -

Situația ar putea interveni, spun reprezentanții CNAIR, ca urmare a unor lucrări de upgrade ale sistemului de comunicații central.

Totodată, informăm utilizatorii rețelei de drumuri naționale din România că traficul vehiculelor prin punctele de trecere a frontierei poate fi îngreunat”, a precizat CNAIR.

- Publicitate -

Citește și: De la ger la temperaturi de primăvară. ANM a reactualizat prognoza meteo pentru următoarele patru săptămâni

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Ce se întâmplă după ce suni la 112. Reportaj din Dispeceratul Prahova

Observatorul Prahovean a pătruns, în premieră, în interiorul Dispeceratului...

Cât costă, de fapt, încălzirea în Ploiești: centrală proprie vs. Termo

Luna ianuarie a adus facturi mai mari la încălzire...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -