Apar noi informații în cazul avionului de mici dimensiuni, nevoit să aterizeze forțat în zona aerodromului de la Strejnic. Se pare că motivul pentru care pilotul a fost nevoit să recurgă la această manevră a fost o avarie tehnică la aparatul de zbor.
Incidentul a avut loc în jurul orei 17.30, polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Prahova fiind sesizați cu privire la faptul că în zona Centurii de Vest a municipiului Ploiești, un avion de mici dimensiuni a aterizat forțat.
Din fericire, nu au rezultat victime.
Cercetările sunt continuate de către Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Ploiești, împreună cu polițiștii Serviciului Județean de Poliție Transporturi Prahova, pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și condițiilor în care s-a produs incidentul aviatic.
sursa -IPJ Prahova