- Publicitate -

De ce nu primesc elevii din Prahova nici acum lapte și corn

Valoarea estimată pentru această licitaţie este de 13.060.369 de lei fără TVA.

Deși anul școlar a început de cinci săptămâni, elevii din Prahova nu primesc laptele și cornul din programul guvernamental inițiat în mandatul de premier al lui Adrian Năstase. De vină ar fi, potrivit autorităților județene, contestația depusă în urma licitației.

La începutul lunii octombrie, licitația organizată de Consiliul Județean Prahova pentru producția și distribuția de lapte și corn a fost adjudecată de asocierea firmelor Ecolact, Lido Gârbea şi Voipan.
Detalii aici: Licitaţia pentru lapte şi corn în Prahova a fost adjudecată
Unul dintre pierzătorii licitației a contestat rezultatul, astfel încât programul a fost blocat în continuare. "În primul răspuns primit de la Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor am avut câștig de cauză, însă așteptăm decizia definitivă. Abia după ce litigiul se termină putem începe derularea programului lapte și corn în școlile din județ", susține Bogdan Toader, președintele interimar al Consiliului Județean Prahova.
Citește și de ce licitația s-a organizat cu întârziere
În Prahova sunt peste 70.000 de beneficiari ai acestui program, valoarea acestuia depășind peste 13 milioane de lei, fără TVA.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -