- Publicitate -

Locomotivă unui tren marfar, în flăcări la Valea Călugărească

Locomotiva unui tren de marfă a luat foc, vineri seară, în jurul orei 20:15, pe raza comunei prahovene Valea Călugărească.

Potrivit Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență, în cel mai scurt timp, la fața locului au fost mobilizate 4 autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială de stingere cu pulbere (azot), o ambulanță SMURD și o ambulanță SAJ Prahova.

- Publicitate -

La locul intervenției s-a constatat faptul că incendiul se manifesta la nivelul unei locomotive diesel care tracta 36 de vagoane încărcate cu țiței, oprită sub linii de înaltă tensiune.

„S-a acționat cu autospeciala cu pulbere, iar incendiul a fost lichidat în cel mai scurt timp. Nu au fost înregistrate victime, iar în proximitate nu se află locuințe.

- Publicitate -

Cauza probabilă a producerii incendiului va fi stabilită după finalizarea acțiunii de intervenție.”, se arată în informarea ISU Prahova.

FOTO: ISU Prahova

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -