petrolul1

Peste 1000 de suporteri ai Petrolului Ploiești sunt prezenți la Păulești pentru meciul cu echipa locală.

Partida a început la ora 11:00 cu un show al fanilor petroliști, care au folosit a coregrafia impresionantă steaguri și fumigene.

În minutul 11 Petrolul a deschis scorul, spre bucuria fanilor.

UPDATE Galeria scandează împotriva viceprimarului Cristian Ganea și a consilierilor PSD, care s-au opus transferului mărcii și palmaresului la echipa lor.

Petrolul își domină adversarul, având două mari ocazii de majorare a scorului. Față de înfrângerea cu CS Blejoi din amicalul recent, jucătorii lui Octavian Grigore se descurcă excelent!

Prima repriză se încheie în avantajul ploieștenilor. Galeria petrolistă își încurajează permanent favoriții.

Petrolul a ratat o ocazie uriașă în minutul 63, dar finalul de meci aparține gazdelor.

Numărul suporterilor petroliști prezenți la Păulești se apropie de 2.000.

Gazdele egalează în minutul 86! Jucătorii Petrolului au îmbrăcat un echipament cu sigla echipei fanion a orașului Ploiești.

Meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1, spre dezamăgirea fanilor ploieșteni