- Publicitate -

Restaurantele vor fi deschise pentru vaccinați, indiferent de rata de infectare

Premierul Florin Cîțu a anunțat astăzi că va fi eliminată prevederea din legislația actuală potrivit căreia restaurantele și terasele sunt închise la interior în localitățile unde rata de infectare depășește 6.

”Am cerut domnului Arafat să modifice hotărârea CNSU, astăzi s-ar putea modifica, prin care să permitem activităților economice de acest gen, în special HORECA, să rămână deschise dacă sunt vaccinați cei din personal și doar pentru persoanele vaccinate, indiferent de rata de incidență.

- Publicitate -

Persoanele vaccinate vor putea merge la restaurante dacă cei de acolo sunt vaccinați. Nu trebuie să îi penalizăm pe cei vaccinați”, a anunțat premierul Cîțu, citat de digi24.ro.

Acesta nu a precizat dacă restaurantele vor putea găzdui și evenimente private, precum nunți și botezuri, care sunt interzise acum la o rată de infectare mai mare de 6 cazuri la mia de locuitori.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -