Consilierul local Alexandru Ștefan, de la Partidul Prahova în Acțiune, a organizat astăzi o conferință de presă în care a propus organizarea unui referendum pentru demiterea primarului Ploieștiului, Andrei Volosevici.
Consilierul local susține că primarul Volosevici nu și-a îndeplinit obligațiile legale față de cetățeni și a amintit trei crize majore din mandatul lui Volosevici, pe care l-a catalogat drept unul ”eșuat”: criza gunoiului din 2021, criza apei calde din 2022 și ratarea fondurilor europene în 2023.
- Publicitate -
Citește și USR îi cere demisia primarului Andrei Volosevici: ”A adus orașul în pragul falimentului”
”Potrivit legii, este nevoie de strângerea a aproximativ 47.000 de semnături. Nu trebuie să mai așteptăm alegerile pentru schimbarea primarului actual” a fost mesajul său.
Conferința de presă poate fi urmărită integral aici:
- Publicitate -

Prahova in actiune , va astept , ca TOTI PLOIESTENII NEMULTUMITI , pe strada , cu listele pentru referendum . De sperat ca actiunea sa se desfasoare incepand cu 24 iunie 2023 , pe principiul „cu cat mai repede , cu atat mai rapid rezultatul !”
unde semnam ?
Daca tot sunt prahova in actiune sa treaca la actiune dar va spun eu ca sunt doar vorbe.Vor sa mai apara si ei in mass media.