Peste 2.000 de persoane participă în această seară în Ploiești la un miting împotriva ordonanțelor care dezincriminează abuzul în serviciu și promovează grațierea.
Primele persoane s-au strâns în centrul orașului în jurul orei 17: apoi s-a plecat în coloană la sediul PSD, respectiv Bdul Republicii.
- Publicitate -
Centrul Ploieștiului, ocupat de protestatari. Traficul rutier este întrerupt. UPDATE
Protestatarii scandează împotriva guvernului, PSD, dar și televiziunilor de știri.
- Publicitate -
Observatorulph.ro vă prezintă imagini de la protest.









