- Publicitate -

O persoană și-a pierdut viața după ce a căzut de la punctul de Belvedere de la Cota 1400

O persoană a decedat după ce a căzut de la un punct de belvedere. Din păcate, salvamontiștii au intervenit în această seară pentru a recupera doar trupul neînsuflețit.

Salvamont Sinaia și Salvamont Prahova au intervenit în această seară pentru recuperarea trupului unui persoane căzute din punctul Belvedere, în apropierea Cotei 1400.

- Publicitate -

Poliția desfășoară cercetări la fața locului, în vederea stabilirii condițiilor în care s-a produs tragicul accident”, au comunicat pe Facebook reprezentanții Salvamont Prahova.

După declarațiilor turiștilor care cunosc zona, tragedia s-a produs de la punctul de belvedere cunoscut ca „punctul de belvedere Franz Josef”, unde, spun aceștia, se mai întâmplă accidente și, din această cauză, ar trebui montată cel puțin o bară de protecție.

- Publicitate -
recuperare decedat salvamont
Trupul neînsuflețit a fost recuperat de salvamontiști. Sursa foto: Facebook Salvamont Prahova

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Lacurile barajelor Paltinu și Măneciu, în stare de atenție. Ce spun Apele Române despre evacuări

Apele Române au transmis, la solicitarea Observatorului Prahovean, situația...

Comportament scandalos al Hotnews în cazul reclamelor care divizează românii

Printr-un articol publicat ieri despre atacul asupra sistemului bancar...

HotNews și Cătălin Tolontan preiau investigațiile Observatorul Prahovean despre fake news-urile care vizează băncile

Tema campaniilor de dezinformare care folosesc identitatea unor persoane...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -