- Publicitate -

Furt de lemne pe raza comunei Boldești Grădiștea

Trei tineri au încercat vineri seară să fure material lemnos în comuna Boldești Grădiștea. Aceștia au scos arborii cu tot cu rădăcini.

La data de 6 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Boldești Grădiștea, au fost sesizați despre faptul că dintr-un punct de pe raza comunei Boldești Grădiștea se sustrage material lemnos.

În baza sesizării, polițiștii s-au deplasat la fața locului unde au identificat și depistat trei tineri cu vârstele de 18, 23, respectiv 25 de ani, iar lângă aceștia se aflau 6 arbori scoși din rădăcini pe care urmau să îi transporte la domiciliul lor cu ajutorul unui atelaj hipo.

Materialul lemnos a fost măsurat, rezultând cantitatea de 0,06 metri cubi, aceasta fiind predată primăriei comunei.

În cauză, cei trei bărbați au fost sancționați contravențional conform Legii nr. 171/2002, cu amendă în valoare de 1.000 de lei, fiecare, au transmis reprezentanții Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi