- Publicitate -

Ploieștenii se plâng că au frig în apartamente. Termo Ploiești: „Asigurăm agent termic sub parametrii normali de funcționare din cauza cotei mici de gaze”

Mai mulți ploieșteni din diverse zone ale orașului, racordați la sistemul centralizat de termoficare, au reclamat, miercuri, din nou, că au frig în apartamente și că au caloriferele doar călâi. Termo Ploiești susține că „este furnizat agent termic sub parametrii normali de funcționare din cauza cotei mici de gaze”.

Mai mulți ploieșteni racordați la sistemul centralizat de termoficare au transmis, miercuri, sesizări la Observatorulph.ro și s-au plâns că au în continuare frig în apartamente.

- Publicitate -

„Mama mea are 90 de ani. De la o zi la alta, temperatura din apartament scade și mai mult. Săptămâna trecută avea 22 de grade Celsius în apartament, iar acum are 19 grade Celsius, în condițiile în care afara este și mai frig față de săptămâna trecută. În tot blocul este frig. Este nevoie ca agentul termic să fie asigurat la o temperatură mai ridicată”, ne-a semnalat un ploieștean situația de la un bloc situat în zona Gării de Sud din Ploiești.

„Aveți idee de ce caloriferele sunt reci zona Malu Roșu? Tot încerc de o oră să sun și nu răspunde nimeni?”, s-a plâns un alt cititor care locuiește în blocul 51B pe strada Oltului din Malu Roșu.

- Publicitate -

„În apartament sunt 19 grade Celsius, iar caloriferele sunt doar călâi în Mihai Bravu”, ne-a semnalat un cititor al Observatorulph.ro.

„Nu avem căldură în apartamente pe Bulevardul Republicii”, s-a plâns un alt cititor al Observatorulph.ro.

Citește și: Criza apei calde și căldurii la Ploiești. ”Livrarea agentului termic se realizează sub parametri normali din cauza gazelor insuficiente”

Contactat telefonic, Ioan Dobrescu, directorul tehnic al Termo Ploiești, societatea care produce, distribuie și furnizează agent termic în municipiu, susține că situația semnalată de ploieșteni este valabilă la nivelul întregului municipiu.

- Publicitate -

„Asigurăm agent termic sub parametrii normali de funcționare din cauza cotei mici de gaze”, a declarat, pentru Observatorulph.ro, Ioan Dobrescu, directorul tehnic al SC Termo Ploiești.

Aceeași situație a fost semnalată și în urmă cu două zile la nivelul municipiului Ploiești, conducerea Termo Ploiești susținând că situația este generată tot din cauza gazelor insuficiente.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Trei tineri din Ploiești au creat „Senior Safe”, semnul care cere răbdare față de șoferii vârstnici

Marius Zinveliu, Ana Militaru și Marian Brănoiu, trei antreprenori...

Sistemul antigrindină din Prahova, fără autorizație de mediu? Autoritățile: „Nu era necesară”

Activitățile specifice sistemului antigrindină, constând în intervenții active în...

Invazie de castori în Prahova! Pădurile de pe malurile apelor, distruse de cele mai mari rozătoare

O adevărată invazie de castori a fost semnalată în...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -