- Publicitate -

Scandal monstru în cartierul Malu Roşu

scandal

Scandal monstru în cartierul Malu Roșu. Zeci de pensionari cer remontarea băncilor scoase recent de către SGU Ploiești.

Problema a apărut zilele trecute când 10 bănci au fost luate de pe trotuarul din aproierea magazinului Profi din Malu Roșu. Conducerea SGU a luat această măsură după ce la sediul societății a fost depus un memoriu cu mai multe semnături. Pensionarii însă au ieșit în stradă astăzi și susțin că semnăturile respective nu sunt ale lor, deși se regăsesc pe liste. La fața locului au ajuns reprezentanți ai Primăriei Ploiești, ai SGU și a fost solicitată intervenția conducerii Poliției Locale.

- Publicitate -

Citește și: Motivul ruşinos pentru care unii locatari au cerut ridicarea băncilor – FOTO, VIDEO

Locatarii care au protestatastăzi vor strânge și ei semnături pentru ca bancile să fie remontate în zonă. Ca argument la petiție, oamenii vor atașa fotografii cu un incident care a avut loc în zonă, când unui bătrân i-a venit rău și a trebuit să stea pe jos ca să aștepte salvarea. Ulterior, bărbatul a fost ajutat de cetățeni să se sprijine de un ghiveci de ciment. ”Este mai mult decât rușinos.Asta avea și noi în Malu Roșu. Aceste bănci!, le-au transmis autorităților prezente oamenii care s-au strâns la protestul spontan.

 

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -