- Publicitate -

Anul acesta, Moș Crăciun a venit mai devreme la copiii din Telega

Pentru 286 de copii din grădinițele și școlile din comuna Telega, Moș Crăciun a venit puțin mai devreme. Micuții au fost vizitați de bătrânul cu barba albă, fiind recompensați cu dulciuri și fructe pentru că au fost cuminți și silitori.

- Publicitate -

Moș  Crăciun a fost darnic și anul acesta cu micuții de la cele două școli și trei grădinițe din localitatea Telega. Copiii cei mai cuminți au primit  dulciuri și fructe, pregătindu-i Moșului și mici momente artistice.

Potrivit primarului comunei, Costel Brezeanu, darurile au fost achiziționate datorită unei sponsorizări în valoare de 10.000 de lei, primită de la o societate care funcționează pe raza localității.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -