- Publicitate -

Junioarele echipei de beach -handball a Plopeniului, în plin sezon competitiv

Echipa de junioare II de la HC Activ CSO Plopeni (antrenor Adina Panaite) a bifat o nouă victorie la turneul național de beach – handball, obținând un onorant loc doi. Astfel, junioarele s-au calificat în turneul semifinal, unde au ocupat cea de-a patra poziție. Chiar dacă nu au mers  în turneul final, fetele au demonstrat că au psihic puternic și o dorință de joc fantastică.

Pe 1 august, la Plopeni, se desfășoară turneul de beach -handball, la care participante vor fi echipele de junioare A și B. Asta înseamnă fete născute în 2004, respectiv 2005 -2006.  Urmează ca, în perioada 1- 5 septembrie, lotul de tinere handbaliste să participe la competiția organizată la malul mării, în stațiunea Venus.

- Publicitate -

Din lot face parte și Adriana Moga, tânăra care a participat la Campionatul European de beach -handball.

Autoritățile locale din Plopeni sunt extrem de mândre de performanțele tinerelor și le susțin la fiecare competiție la care acestea participă.

- Publicitate -

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Lacurile barajelor Paltinu și Măneciu, în stare de atenție. Ce spun Apele Române despre evacuări

Apele Române au transmis, la solicitarea Observatorului Prahovean, situația...

Comportament scandalos al Hotnews în cazul reclamelor care divizează românii

Printr-un articol publicat ieri despre atacul asupra sistemului bancar...

HotNews și Cătălin Tolontan preiau investigațiile Observatorul Prahovean despre fake news-urile care vizează băncile

Tema campaniilor de dezinformare care folosesc identitatea unor persoane...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -