- Publicitate -

Mașină nouă la Direcția de Pază

masina-noua-la-directia-de-pazaDirecția de Pază aflată în subordinea Consiliului Județean Prahova a achiziționat la finalul săptămânii trecute o autoutilitară în valoare de12.500 de euro. Este primul autovehicul din istoria de câteva luni a instituției și va fi folosit la intervenții sau inspecții. Spre finalul anului e posibil ca în parcul auto să mai apară și un Duster.

- Publicitate -

Direcția Județeană de Pază a finalizat recent o licitație electronică pentru achiziționarea unui autoturism. Vineri, a fost livrat produsul: un Ford Tourneo Connect care a costat 12.500 de euro. Este primul autovehicul din istoria de câteva luni a instituției, care până acum a utilizat o mașină închiriată de la Termoelectrica. Autoutilitara va fi inscripționată în curând și urmează să fie folosită la intervenții și în inspecții. Pentru că a ieșit cu aproape 3.000 de euro mai ieftin decât se aștepta, conducerea instituției și-a propus ca, spre finalul anului, să achiziționeze și cea de-a doua mașină, cel mai probabil o Dacia Duster. Direcția se ocupă de paza obiectivelor aparținând Consiliului Județean din Ploiești, Câmpina, Văleni și Mislea.

Sursa: Știrile Alpha TV Ploiești

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -