- Publicitate -

Două fete de 15 ani s-au sinucis aruncându-se de pe o clădire abandonată din Lupeni

Tragedie în localitatea Lupeni din județul Hunedoara. Două adolescente de 15 ani au murit după ce s-au aruncat de pe o clădire înaltă de 20 de metri.

Potrivit Inspectoratului Județean de Poliție (IPJ) Hunedoara, una dintre fete și-a anunțat mama înainte să comită gestul care i-a curmat viața.

”Poliția a fost sesizată de o femeie din Uricani cu privire la faptul că fiica acesteia, în vârstă de 15 ani, ar fi apelat-o telefonic pentru o anunța că intenționează să recurgă la un gest sinucigaș, în zona „la ruine”, din Lupeni” a declarat comisar șef Bogdan Nițu, IPJ Hunedoara, citat de Antena 3.

Polițiștii și echipaje medicale s-au deplasat imediat în zona unei foste fabrici din Lupeni, unde au identificat trupurile a două minore, ambele în vârstă de 15 ani, din Uricani.

Acestea au suferit multiple traumatisme prin cădere de la o înălțime de aproximativ de 20 de metri.

Pentru ambele victime, protocolul de resuscitare a fost inutil.

Polițiștii urmează să stabilească de ce au ales să se sinucidă cele două tinere.

Citește și Cine sunt fetele care s-au sinucis împreună sărind în gol de pe un turn dezafectat din Lupeni

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Let us know you are human:


Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Au lăsat Bucureștiul și au deschis o pizzerie într-un sat din Prahova. Povestea „Pizza Pe Bune”

Au plecat din București în 2008, fugind de aglomerație,...

Lovitură de teatru în scandalul suspiciunilor de dopaj de la Hipodromul Ploiești

Scandalul izbucnit după Marele Premiu de Trap, cursă organizată...

De ce au rămas mai multe benzinării din Ploiești fără carburanți. Explicația OMV Petrom

În ultimele zile, pe rețelele de socializare au apărut...

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi