Ieri, în jurul orei 12.15, V. Constantin, de 20 de ani, din comuna Păcureţi conducea un autoturism pe D.J. 102 M pe raza comunei Bălţeşti. La un moment dat, acesta a efectuat o manevră de depăşire a unui alt autoturism, împrejurare în care a surprins şi accidentat grav o localnică care se deplasa în acelaşi sens de mers, pe acostament. După ce a accidentat femeia, conducătorul auto a părăsit locul faptei fără încuviinţarea poliţiştilor. În urma cercetărilor efectuate, poliţiştii au reuşit ca în scurt timp să-l identifice pe conducătorul auto şi să-l depisteze la domiciliul său din comuna Păcureţi.
- Publicitate -
