- Publicitate -

Doi romi din Ploieşti şi-au bătut calul, care nu se putea ridica fiind înfometat VIDEO

calScene de o cruzime greu de imaginat ieri, într-un cartier mărginaş al Ploieştiului. Un cal a fost bătut cu o nuia de proprietar, un cetăţean de etnie romă, pentru că nu se mai putea ridica fiind subnutrit. Trecătorii au încercat să-l convingă pe proprietarul animalului să nu-l mai lovească, însă acesta i-a înjurat. Până la urmă au fost alertate autorităţile, care au amendat stăpânii calului cu 500 de lei. Aceştia au recunoscut că au cumpărat recent animalul pe care nu l-au hrănit din lipsa banilor. Pompierii au transportat calul până în grajdul stăpânilor, însă medicii veterinari nu au acordat mari şanse de supravieţuire bietului animal.  
VIDEO AICI
Luna trecută, un alt cal a fost lovit cu bestialitate de proprietarul căruia i s-a întocmit un dosar penal. Detalii AICI

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -