Astăzi, în jurul orei 12, o elevă a Grupului Şcolar de Construcţii din Câmpina a vrut să se sinucidă, aruncându-se în gol de la fereastra grupului sanitar situat la etajul al treilea. Colegii au sunat imediat la 112, iar medicii de la ambulanţă au transportat-o pe fată la spitalul din Câmpina. Din fericire, viaţa tinerei nu este în pericol, aceasta suferind traumatisme la cap şi picior. Potrivit conducerii Inspectoratului Şcolar Prahova, eleva provine dintr-o familie dezorganizată, cu probleme financiare. Acesta ar putea fi un posibil motiv al tentativei de suicid. Poliţia Câmpina a început o anchetă în acest caz.
- Publicitate -
