- Publicitate -

Colegiul Medicilor Prahova nu a găsit niciun vinovat pentru bebeluşul paralizat la naştere!

maternitate_ploiestiAcum doi ani, opinia publică din Ploieşti a fost şocată la aflarea veştii că un bebeluş a rămas cu o mână paralizată şi cu alta fracturată în urma naşterii. Medicii de la maternitatea din Ploieşti au refuzat să o opereze pe mamă şi, după 11 ore de travaliu, au scos copilul de cinci kilograme cu grave probleme de sănătate. Alexandru a fost operat în Germania, însă mai are nevoie de o intervenţie chirurgicală, pentru care părinţii trebuie să plătească transportul şi cazarea micuţului. Colegiul Medicilor Prahova nu a găsit niciun vinovat în acest caz, lucru care poate fi pus şi pe seama că vicepreşedintele acestui for este chiar directorul maternităţii! Mama a depus plângere penală la Poliţie, însă oamenii legii aşteaptă de şase luni să primească rezultatele medicale de la Institutul Mina Minovici din Bucureşti.

- Publicitate -

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -