La Spitalul de boli infecţioase din Ploieşti sunt trataţi doi pacienţi, care au fost diagnosticaţi cu gripă nouă. „Din fericire, nu este vorba despre cazuri grave, pacienţii sunt ţinuţi sub observaţie şi reacţionează bine la tratament, a declarat Cristian Vintilescu, directorul Direcţiei de Sănătate Publică Prahova, pentru adevarul.ro. Potrivit statisticilor DSP Prahova, până acum au fost înregistrate peste 4.500 de viroze.
- Publicitate -
