- Publicitate -

Hoţii de fier vechi au distrus o podgorie din Mizil

Ieri după amiază, o patrulă de siguranţă publică din cadrul Poliţiei oraşului Mizil a depistat pe o stradă din oraş, doi tineri care se deplasau cu o căruţă în care aveau doi baloţi de sârmă. Din cercetările poliţiştilor a rezultat faptul că cei doi bărbaţi, în vârstă de 23, repectiv 25 de ani, ambii din Mizil, au sustras sârma respectivă  de pe o tarla cu viţă de vie situată în apropierea comunei Gura Vadului. Sârma care susţinea rândurile de viţă de vie a fost desfăcută de cei doi suspecţi, după care a fost transportată cu o căruţă în vederea valorificării la un centru de colectare a materialelor reciclabile. Cei doi suspecţi sunt cercetaţi în stare de pentru furt calificat.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -