- Publicitate -

Calul bătut cu bestialitate a ajuns înapoi la stăpânul violent

cal_batutCalul bătut cu bestialitate, zilele trecute, în cartierul 9 Mai din Ploieşti, a ajuns înapoi la stăpânul care l-a lăsat într-o baltă de sânge. Proprietarul animalului, Ion Marin, care locuieşte în Mimiu, este cerectat penal şi riscă o amendă de 1000 de lei. „Potrivit legii, un animal supus la rele tratamente nu poate fi confiscat decât dacă fapta se repetă de trei ori în 24 de luni”, a declarat Daniel Radu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Prahova.
Sâmbătă, Marin Ion, de 38 de ani, venise cu căruţa la adunat de pet-uri şi s-a răzbunat pe cal pentru că acesta aluneca pe gheaţă. Cei care locuiesc în zonă au sărit în ajutorul animalului şi au chemat Poliţia. Bestia cu chip de om a încercat să-şi justifice gestul astfel: „Nu i-am dat decât două nuiele pe spinare ca să se ridice pentru că aluneca pe gheaţă”. Foto: adevarul.ro

- Publicitate -

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

De ce sunt atât de mulți pescăruși în Ploiești. Sunt un pericol? Explicațiile unui biolog

Pescărușii au devenit, în ultimii ani, o prezență obișnuită...

La o lună după lucrările Hidro Prahova, problema apei murdare din Șirna pare rezolvată

La robinetele localnicilor din comuna prahoveană Șirna curge în...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -