Polițiștii prahoveni au demarat, sâmbătă dimineață, o nouă acțiune tip BLITZ, de data aceasta pe DN1A, intersecție cu DJ 140, pentru depistarea conducătorilor auto aflați sub influența băuturilor alcoolice.
Inspectoratul de Poliție Județean Prahova a anunțat că, este în derulare o acțiune tip Blitz organizată de Serviciul Rutier Prahova pe DN 1 A, intersecție cu DJ 140, drum județean care face legătura între DN 1A și localitățile Târgșoru Vechi și Brazi.
- Publicitate -
Citește și: Încă o victorie importantă pentru Petrolul. 2-0 cu U Cluj
Acțiunea are drept scop, potrivit IPJ Prahova, creșterea gradului de disciplină rutieră, precum și pentru depistarea conducătorilor auto aflați sub influența băuturilor alcoolice.


