Polițiștii prahoveni sunt în alertă după ce o femeie din Boldești Scăeni a reclamat azi noapte dispariția soțului, Bucur Răzvan Vasile.
UPDATE: Marți în jurul orei 11.30 IPJ Prahova a anunțat că bărbatul a fost identificat în municipiul Medgidia, acesta nefiind victima niciunei infracțiuni pe timpul plecării voluntare de la domiciliu.
Comunicatul IPJ Prahova
„La data de 10 mai a.c., în jurul orei 00:45, polițiștii din cadrul Poliției orașului Boldești-Scăeni au fost sesizați de către o femeie, despre faptul că soțul său, numitul BUCUR RĂZVAN VASILE, în vârstă de 32 de ani, domiciliat în oraș, ar fi plecat de la domiciliu în cursul zilei de 9 mai, fără a se mai întoarce.
Semnalmente: constituție atletică, înălțime aproximativ 1,80 m, greutate aproximativ 95 de kg, ochi căprui, ten închis, păr de culoare închisă, având ca semn particular o cicatrice de aproximativ 1,5 cm în zona frunții, aproape de sprânceana dreaptă.
Citește și: Percheziții la persoane acuzate de proxenetism, inclusiv în Prahova
La momentul plecării purta pantaloni de culoare deschisă și încălțăminte sport, albă.
Persoanele care pot oferi detalii despre persoana dispărută sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau cea mai apropiată unitate de poliție.”