- Publicitate -

Mesaj RO-Alert în Sinaia. A fost semnalată prezența unui urs în zona Castelului Pelișor

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Prahova a anunțat, sâmbătă seară, că a fost transmis un mesaj RO-Alert, după ce a fost semnalată prezența unui urs în zona Castelului Pelișor din Sinaia.

Mesajul Ro-Alert a fost transmis, sâmbătă seară, după ce a fost semnalată prezența unui urs în zona Castelului Pelișor din Sinaia.

- Publicitate -

Pentru că în zonă sunt turiști, ISU Prahova a anunțat că intervine la fața locului cu o ambulanță Smurd.

S-a emis un mesaj RO-Alert pentru „urs în zona” în orașul Sinaia, zona Castelului Pelișor. În zona sunt turiști, fapt pentru care asiguram o ambulanță SMURD”, a precizat ISU Prahova.

- Publicitate -

Acesta nu este singurul incident de acest fel din Sinaia. Anul trecut, în luna noiembrie, o femeie a fost fugărită pe străzi de urși.

Citește și: VIDEO: O femeie a fost fugărită pe străzi de urși, la Sinaia, până în curtea casei

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Lacurile barajelor Paltinu și Măneciu, în stare de atenție. Ce spun Apele Române despre evacuări

Apele Române au transmis, la solicitarea Observatorului Prahovean, situația...

Comportament scandalos al Hotnews în cazul reclamelor care divizează românii

Printr-un articol publicat ieri despre atacul asupra sistemului bancar...

HotNews și Cătălin Tolontan preiau investigațiile Observatorul Prahovean despre fake news-urile care vizează băncile

Tema campaniilor de dezinformare care folosesc identitatea unor persoane...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -