- Publicitate -

Trei autoturisme și o dubă avariate pe DN1, la Posada, după ce dintr-un TIR au căzut bucăți de tablă. Trafic blocat – UPDATE

Accidentul a avut loc, luni seară, pe DN1, pe raza localității Posada. Trei autoturisme și o dubă au fost avariate după ce dintr-un TIR au căzut bucăți de tablă.

UPDATE: 19.23 – Traficul rutier pe DN1, în zona Posada, potrivit IJP Prahova, a revenit la normal.

O persoană a sunat la 112 și a anunțat incidentul. Potrivit primelor date, evenimentul a avut loc pe DN1, la Posada, în zona Valea lui Bogdan.

Potrivit primelor date dintr-un TIR condus de un tânăr în vârstă de 23 de ani, care se deplasa pe DN1, pe sensul de mers Ploiești către Brașov, s-au desprins mai multe rulouri de tablă care în cădere au avariat 4 autovehicule ce se deplasau pe sensul Brașov către București.

La fața locului s-au deplasat echipaje ale Poliției și ale ISU Prahova. Potrivit IJP Prahova, traficul rutier este blocat pe ambele sensuri.

ISU Prahova a anunțat că trei persoane sunt asistate medical, iar pe carosabil sunt scurgeri de combustibil.

Foto cu caracter ilustrativ

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Cultura care îi salvează pe fermieri în 2026. Ce este „aurul galben” al agriculturii prahovene

Într-un an agricol în care mulți fermieri se plâng...

Polițist suspectat că ar fi furat 4.000 de lei de la locul unei morți suspecte în timpul anchetei

Polițistul din cadrul Biroului de Investigații Criminale al Poliției...

Un polițist din Prahova și-ar fi amanetat laptopul de serviciu EXCLUSIV OPH

Un polițist din cadrul Biroului de Investigații Criminale al...

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi