- Publicitate -

2745 de persoane s-au vaccinat la Maratonul de vaccinare din Ploiești

2745 persoane s-au vaccinat  în cadrul maratonului de vaccinare rapel anti-Covid-19, acțiune care s-a desfășurat la Centrul de vaccinare din incinta Colegiului Național “Alexandru Ioan Cuza”, în perioada 19-21 noiembrie 2021.

”Astfel, în cadrul acestei campanii de vaccinare împotriva COVID-19, s-au imunizat cu prima doză 411 persoane, cu a doua doză 1453 cetățeni, iar alții 881 au solicitat doza a treia” se arată într-un comunicat al Primăriei Ploiești.

Acțiunea, organizată de municipalitate, a avut ca scop eficientizarea procesului de vaccinare și creșterea gradului de imunizare împotriva COVID-19.

Primăria municipiului Ploiești le mulțumește cadrelor medicale implicate în acest maraton de vaccinare.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Let us know you are human:


Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Aproape 300 de arbori uscați pe DN 1D, în Prahova. Instituțiile se notifică, pericolul rămâne

Observatorul Prahovean continuă să atragă atenția asupra unui pericol...

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi