Autobuzele TCE vor circula în Ploiești, în minivacanța de Sfânta Maria, după un program special, anunță Primăria Ploiești.
În contextul sărbătoririi, la nivel național, a Adormirii Maicii Domnului, transportul regulat urban în municipiul Ploiești se va asigura după un program special, în perioada 15 – 17 august 2025, astfel:
- Publicitate -
- în data de 15 august 2025, după programul unei zile de sâmbătă;
- în zilele de 16 și 17 august 2025, după programul unei zile de duminică.
15 august este zi liberă legală în România, marcată ca Adormirea Maicii Domnului (Sărbătoarea Sfintei Maria).
