Aseară, în emisiunea "Direct la subiect", difuzată de Wyl TV, a fost prezentat cazul incredibil al ploieșteanului Adrian Ion, care a descoperit că centura orașului este ilegală din cauza unui ordin al ministrului Transporturilor.
Studiind planurile cadastrale, Adrian Ion a descoperit că, dacă acest ordin s-ar aplica, mai multe cartiere din Strejnic, spaţii de producţie, un drum judeţean şi chiar şoseaua de centură a Ploieştiului ar deveni construcţii ilegale. Detalii aici:
CENTURA PLOIEŞTIULUI A DEVENIT ILEGALĂ PRIN ORDINUL MINISTRULUI TRANSPORTURILOR
Înregistrarea emisiunii Direct la subiect din 8 seprembrie:
- Publicitate -

