- Publicitate -

Când ploieştenii sunt gazaţi, politicienii se piaptănă

Săptămâna trecută, în plin proces de gazare al ploieştenilor, în „minunatul” nostru oraş s-au perindat cei mai importanţi politicieni: premierul Emil Boc, preşedintele Camerei Deputaţilor, Roberta Anastase, ministrul Turismului, Elena Udrea, fostul preşedinte Ion Iliescu, secretarul Camerei Deputaţilor, Sever Voinescu şi mulţi alţii. Niciunul dintre cei care ne conduc sau ne-au condus în ultimii 20 de ani nu a avut o reacţie la poluarea masivă din Ploieşti, resimţită doar de fraierii de votanţi.  Au fost mai preocupaţi de realegerea în funcţii de partid sau de rezerva de apă din Himalaia, decât de agenda cetăţeanului gazat cu dioxid de azot, benzen, etc. Mulţumim primarului din Măgurele, care are fantezii cu doamna Udrea, mulţumim premierului Emil Boc, care a lăudat fraudarea votului la Legea pensiilor, mulţumim fostului preşedinte, Ion Iliescu, pentru grija de care dă dovada în asigurarea rezervelor de apă pentru tibetani. Dar cum rămâne cu noi, inhalatorii de noxe? P.S. Este incredibilă şi lipsa de reacţie a parlamentarilor de Ploieşti, care nu au vrut să supere potenţialii sponsori din viitoarele campanii electorale. Aceştia sunt: deputaţii Roberta Anastase (PDL), Sever Voinescu (PDL), Valentin Sava (PDL) şi senatorii Daniel Savu (PSD) şi Iulian Bădescu (PSD). Să îi (re)alegeţi bine!

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

La o lună după lucrările Hidro Prahova, problema apei murdare din Șirna pare rezolvată

La robinetele localnicilor din comuna prahoveană Șirna curge în...

Cum contribuie Prahova la Neptun Deep, cel mai mare proiect energetic al României

Proiectul Neptun Deep, dezvoltat de OMV Petrom și Romgaz...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -