- Publicitate -

Primăria Florești a început amenajarea unei noi parcări

Primăria comunei Florești Prahova a început lucrările la o nouă parcare. Aceasta va fi amenajată lângă cimitirul din satul Călinești, un proiect menit să îmbunătățească infrastructura din zonă și să ofere condiții mai bune pentru cetățeni.

- Publicitate -

Potrivit administrației locale, parcarea va avea o suprafață de aproximativ 600 de metri pătrați și va asigura în jur de 25 de locuri de parcare.

Lucrările sunt deja în desfășurare, iar, conform primarului Simona David, a fost turnat primul strat de asfalt. În perioada următoare vor fi montate bordurile, după care va fi aplicat stratul final de asfalt.

- Publicitate -

Reprezentanții Primăriei Florești cer scuze cetățenilor pentru disconfortul creat pe durata lucrărilor și transmit că investiția va fi finalizată cât mai curând.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -