Viitorul Cosminele reușește o nouă performanță în urma rezultatelor din 16-imilei Cupei României – faza județeană. Următoarea confruntare va avea loc pe 1 aprilie, pe stadionul din Cosminele.
Viitorul Cosminele parcurge o nouă etapă de excepție, în urma rezultatelor din 16-imile Cupei României – faza județeană.
„În urma rezultatelor din 16-imile Cupei României – faza județeană, echipa noastră, Viitorul Cosminele, s-a calificat în optimile competiției, unde va întâlni formația Club Sportiv Comuna Măneciu (liga a 4-a).
Viitorul Cosminele a obținut calificarea după un meci spectaculos împotriva celor de la Cetatea Coada Izvor ( liga a 4 -a , scor 7–5, după:
- 1–1 la finalul timpului regulamentar
- 2–2 după prelungiri
- 5–3 la loviturile de departajare
Avântul Mâneciu a trecut în deplasare de Progresul Aluniș, după 1–1 în timpul regulamentar și 4–1 după prelungiri.
Meciul din optimi se va disputa pe 1 aprilie 2026, la Cosminele. Mult succes băieților noștri și vă așteptăm în număr cât mai mare la stadion pentru a susține echipa!”, a anunțat, pe Facebook, Viitorul Cosminele.
