- Publicitate -

Cadouri de sărbători pentru preșcolarii și elevii din Plopeni

Sărbătorile de iarnă vor veni cu o surpriză pentru copiii din Plopeni. Grație sponsorizărilor, Primăria Plopeni va oferi, la fel ca în anii trecuți, cadouri preșcolarilor și elevilor.

- Publicitate -

Copiii din Plopeni vor primi cadouri cu ocazia sărbătorilor de iarnă, în ultima săptămână de școală. O hotărâre de Consiliu Local prevede acordarea de cadouri pentru elevii și preșcolarii de la unitatea de învățământ din oraș.

„Ca în fiecare an, încercăm să le oferim copiilor cadouri înainte de sărbătorile de iarnă. Proiectul a fost supus votului în Consiliul Local. Doar doi consilieri de la PSD și unul de la AUR nu au fost de acord, chiar dacă sumele pentru achiziționarea cadourilor sunt din sponsorizări.

- Publicitate -

Avem mai multe programe derulate pentru copii, inclusiv sprijinim copiii să meargă în tabere și premiem performanța”, ne-a precizat Dragoș Niță, primarul orașului Plopeni.

Potrivit hotărârii de Consiliu Local, suma din sponsorizări acordată pentru cadouri pentru copii se cifrează la 97.000 de lei, fonduri din care vor fi cumpărate jucării, dulciuri, fructe și băuturi răcoritoare.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Ce se întâmplă după ce suni la 112. Reportaj din Dispeceratul Prahova

Observatorul Prahovean a pătruns, în premieră, în interiorul Dispeceratului...

Cât costă, de fapt, încălzirea în Ploiești: centrală proprie vs. Termo

Luna ianuarie a adus facturi mai mari la încălzire...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -