- Publicitate -

Tentativă de suicid în Ploiești. O fetiță în vârstă de 13 ani a vrut să se arunce de la ultimul etaj al parcării de pe strada Cuza Vodă

parcare-supraetajata-cuza-voda.jpg

Clipe cumplite luni seară, după ce o fetiță de numai 13 ani a încercat să se arunce de la ultimul etaj al parcării supraetajate de pe strada Cuza Vodă.

Un locatar din blocul alăturat parcării a alertat autoritățile când a observat că fetița era pe marginea superioară a parcării supraetajate.

La fața locului s-au deplasat echipaje ale Poliției, ale Serviciului de Ambulanță, precum și ale ISU Prahova. La vederea autorităților, copila a fost cooperantă și a coborât singură de pe clădirea parcării.

Fetița a fost preluată de echipajul SAJ Prahova și transportată inițial la Spitalul de Pediatrie Ploiești. ulterior, copila a fost transferată la un spital de psihiatrie.

Potrivit primelor informații, fetița este dinn Ploiești și a susținut că a avut motive personale să recurgă la acest gest. Poliția i-a anunțat pe părinți de incident, dar a sesizat cazul și la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Prahova.

Poliția continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate ceea ce s-a întâmplat. 

Foto cu caracter ilustrativ. 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Let us know you are human:


Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi